Leta 2011 je zaključil Srednjo zdravstveno šolo in kot zdravstveni tehnik 10 let delal na abdominalni in maksilofacialni kirurgiji, kasneje pa kot asistent v zobozdravstveni ambulanti. Leta 2018 je vpisal Višjo strokovno šolo za ustne higienike, jo uspešno zaključil in kot ustni higienik delal v privatni praksi. Leta 2023 je opravil državni izpit. Naši ekipi se je pridružil leta 2024.
Z motivacijo, vzgojo in izvajanjem profesionalne ustne higiene stremi k izboljšanju oralnega zdravja pacientov, parodontalne paciente po zaključeni aktivni parodontalni terapji pa z vzdrževalnimi zdravljenji redno vodi. Izvaja tudi estetska beljenja zob in namešča zobni nakit.
Je član Združenja za ustne higienike.
Leta 2011 je zaključil Srednjo zdravstveno šolo in kot zdravstveni tehnik 10 let delal na abdominalni in maksilofacialni kirurgiji, kasneje pa kot asistent v zobozdravstveni ambulanti. Leta 2018 je vpisal Višjo strokovno šolo za ustne higienike, jo uspešno zaključil in kot ustni higienik delal v privatni praksi. Leta 2023 je opravil državni izpit. Naši ekipi se je pridružil leta 2024.
Z motivacijo, vzgojo in izvajanjem profesionalne ustne higiene stremi k izboljšanju oralnega zdravja pacientov, parodontalne paciente po zaključeni aktivni parodontalni terapji pa z vzdrževalnimi zdravljenji redno vodi. Izvaja tudi estetska beljenja zob in namešča zobni nakit.
Je član Združenja za ustne higienike.
Storitve ustnega higienika ne spadajo v košarico pravic zavarovancev ZZZS, zato so vse storitve samoplačniške.
Naročite se lahko od ponedeljka do petka, po dogovoru.
Ustni higienik ima zaključeno dvoletno višjo strokovno šolo. V zobozdravstvenem timu deluje predvsem na področju preventive. Z motivacijo, vzgojo in izvajanjem profesionalne ustne higiene stremi k izboljšanju oralnega zdravja pacientov.
Zelo pomemben je v fazi vzdrževalnega zdravljenja parodontalnih pacientov po aktivni parodontalni terapiji, ki traja vse življenje.
Izvjaja tudi estetska beljenja zob in namešča zobni nakit.
Obstaja več različnih tehnik ščetkanja zob, ki pa so ob pravilni uporabi enako učinkovite. Bolj kot tehnika je zato pomembno, da so vse ploskve očiščene sistematično in natančno.
Najbolj razširjena tehnika, tako pri zdravih kot pri pacientih s parodontalno boleznijo je Bassova tehnika.
Pri pacientih z umiki (recesijami) dlesni priporočamo Stillmanovo tehniko.
Pri tem je potrebno vedeti, da samo s ščetkanjem prostorov med zobmi ne očistimo dobro. Zato je poleg ščetke nujno vsaj enkrat na dan uporabiti tudi pripomočke za nego medzobnih prostov, ki jih izbiramo glede na stanje zobovja.
Pri osebah z ohranjenimi zobmi in zdravimi obzobnimi tkivi je najprimernejši pripomoček zobna nitka. Pri osebah s parodontalno boleznijo, pri katerih so medzobni prostori zaradi izgube čeljustne kosti širši, ali pri osebah z mostički pa se čiščenje lažje izvaja z medzobnimi ščetkami različnih velikosti ali s posebej za tovrstno čiščenje prirejenimi nitkami. Praviloma naj bi medzobne prostore očistili pred ščetkanjem.
Praviloma se zobe ščetka dvakrat dnevno, vsakokrat po 2 minuti. Kljub prepričanju, da si zobe ščetkamo dovolj učinkovito in dovolj časa, je bilo ugotovljeno, da večina odraslih za to porabi le od 30 do 60 sekund dnevno. Enkrat dnevno očistimo medzobne prostore z medzobnimi ščetkami ali zobno nitko.
Pri izbiri zobne ščetke velja, da je enak učinek možno doseči z različnimi vrstami in oblikami zobnih ščetk različnih proizvajalcev. Ščetka mora imeti ročaj in glavo (boljše manjša), ki ustrezata starosti in velikosti ust, ter mehke, najlonske ali poliesterske ščetine.
Električne zobne ščetke nekoliko bolje očistijo medzobne prostore kot navadne ščetke, a niso primerno nadomestilo za pripomočke za čiščenje medzobnih prostorov.
Učinek zobnih past je predvsem kozmetičen. Omogočajo lažje drsenje ščetke in boljši zadah. Za zmanjšanje pojavnosti zobne gnilobe oz. kariesa je pomembno, da vsebujejo fluoride. Pri pacientih z umiki dlesni svetujemo uporabo zobnih past za občutljive zobe. Njihove aktivne sestavine namreč zaprejo odprte kanalčke v zobovini, ki so po umiku dlesni izpostavljeni ustni votlini, in na ta način preprečijo nastajanje bolečinskih dražljajev.
Ustne vode ne morejo nadomestiti truda, ki je potreben pri ščetkanju. Ustne vode s klorheksidinom imajo najbolj učinkovit antimikrobni (protibakterijski) učinek. Uporabljali naj bi jih kratko časovno obdobje (do 2 tedna), predvsem kot dopolnilo po parodontalnem zdravljenju in po priporočilu zobozdravnika. Zaradi stranskih učinkov dnevne rabe ne priporočamo.Uporaba ustnih vod, ki omilijo skelenje zob, pa je časovno neomejena.
Naravna barva zob je genetsko določena. Pri posameznikih se razlikuje in je odvisna od sestave in strukture zoba. Zabarvanje zob je lahko zunanje ali notranje.
Zunanje zabarvanje nastane zaradi prisotnosti barvil na površini zoba (neočiščene zobne obloge, uživanje kave, čaja, rdečega vina,..) in ga lahko s profesionalnim mehanskim čiščenjem odstranimo.
Notranje zabarvanje zob pa je posledica staranja, mrtvih zob, nekaterih zdravil (tetraciklin), bruksizma… Posvetlitev je mogoča le s postopki beljenja.
Beljenje je primerno skoraj za vsakogar. Pred postopki beljenja morajo biti zobje sanirani in obzobna tkiva zdrava. Ker je učinkovito le na naravnih zobeh, ne pa tudi na plombah, prevlekah in drugih protetičnih nadomestkih, svetujemo, da se postopek beljenja izvede pred protetično rehabilitacijo, plombe pa po potrebi zamenja.
Strokovnjaki imamo dostop do močnejših belilnih sredstev, ki so učinkovitejša in varnejša od komercialnih izdelkov za domačo uporabo. Postopek se lahko prilagodi glede na vaše potrebe. Poleg tega je nadzor strokovnjaka ključen pri preprečevanju morebitnih neželenih učinkov, kot je občutljivost zob. S strokovno izvedenim beljenjem zob lahko dosežete želeni nasmeh hitreje in varneje, rezulati beljenja pa so bolj enakomerni in trajnejši.
Fläsh je profesionalni sistem za beljenje zob in najnovejši izdelek podjetja WHITEsmile, ki temelji na več kot 30 letih izkušenj na področju beljenja zob. Pri metodi beljenja z lučko Fläsh gre za kombinacijo uporabe belilnega gela in posebne lučke, s pomočjo katerih se barvila v zobni sklenini razgradijo s procesom kemične oksidacije. Sistem ima možnost regulacije jakosti svetlobe, kar omogoča prilagoditev intenzivnosti postopka in s tem poskrbi, da med samim postopkom ne pride do skelenja zob.
Postopek v sklopu enega obiska našega centra traja 3-krat po 15 minut, po pol leta se po potrebi opravi dodatni obisk.
Da, beljenje zob pod strokovnim nadzorom je varno in neboleče. Uporabljamo preverjene metode in kakovostne materiale, ki ne škodujejo zobni sklenini.
Redki posamezniki med postopkom občutijo nelagodje ali občutljivost zob, ki je začasna in izzveni.
Rezultati beljenja se lahko razlikujejo. Odvisni so predvsem od stopnje in načina vzdrževanja od ustne higiene in življenjskega sloga ter navad in razvad pacienta (kajenje, uživanje pijače ali hrane, ki lahko obarva zobe).
Po določenem obdobju se postopek profesionalnega beljenja lahko ponovi.
Pravilno nameščen diamantek ali kristal je lahko zelo lep nakit, mora pa biti strokovno izbran in prilepljen na pravem mestu po zahtevah estetike. Že pol milimeterski premik lahko povsem spremeni izgled.
Uporabljamo kristale Swarovski, ki ohranijo lesk in barvo več let.
Pred lepljenjem zoba ne brusimo ali vrtamo, ampak lepimo neposredno na zobno površino. Kamenček se lahko po želji z zoba odstrani brez posledic.